Страшна несреќа во Скопје – почина работник

Страшна несреќа во Скопје – почина работник

Во 14 часот и 35 минути во полиција било дека  во болницата „Наум Охридски“ донесен бил повреден 60-годишниот Л.Д. од Куманово, кој работел во селото Чојлија-скопско.

Полицијата информира дека истиот паднал од скеле и се задобил со тешки телесни повреди и тоа фрактура на череп, отворени фрактури на двете нозе, скршени ребра и пршлени.

Во 19 часот и 30 минути како последица од здобиените повреди, Л.Д. за жал починал.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

http://maxim.mk/strashna-nesrekja-vo-skopje-pochina-rabotnik

Views: 70

Posted in Несреќи при работа.