Починал по пад со трактор во провалија

Жител на радовишкото село Супурге вчера околу 16 часот орал нива со трактор, изгубил контрола по што паднал во провалија и починал.

Смрт кај Џ.М. (26) била констатирана од страна на лекар, а увид на местото извршила екипа од Полициска станица Радовиш.

Починал по пад со трактор во провалија

Views: 113

Posted in Несреќи при работа.