Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

Се превртел камион со сладолед во Војник, возачот полесно повреден

Едно лице е полесно повредено во сообраќајна несреќа на магистарлниот пат Куманово-Крива паланка, во селото Војник, кога се превртел камион кој превезувал сладолед.

Повредениот, триесет и осумгодишен возач од Студеничани, скопско, бил пренесен со возило на Итна помош на хируршкото одделние во Општа болница Куманово.

До несреќата дошло кога на камионот му пукнала гума, по што возилото се превртело и излетало од патот.

Камионот со сладолед требало да стигне во Турска.

Извор  http://kumanovonews.mk/vesti/se-prevrtel-kamion-so-sladoled-vo-vojnik-vozacot-polesno-povreden

 

Views: 123

Posted in Несреќи при работа.