Несреќа во Рудникот во Крива Паланка – почина еден рудар

Еден рудар го загуби животот во несреќа во рудникот во Крива Паланка.

На 23.08.2018 година околу 21.25 часот во рудник „Болмак“ во Крива Паланка, Ј.П.(55) од с.Мождивњак, кривопаланечко, при работа паднал во јама и се здобил со повреди. На пат кон Здравствен дом Крива Паланка Ј.П. починал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Views: 94

Posted in Несреќи при работа.