Кај Нерези е повреден тракторист

Вчера на локалниот пат село Нерези – село Крушопек, Ф.М.(51) од село Крушопек, управувајќи трактор „ИМТ 533“, изгубил контрола и се превртел, информираат од МВР.

Укажана му е лекарска помош во Градска општа болница „8 Септември“, каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Извор: https://lider.com.mk/hronika/kaj-nerezi-e-povreden-traktorist/

Views: 97

Posted in Несреќи при работа.