Повреден работник при изведување на градежни работи

Вчера во 10.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека при изведување на градежни работи, остранување на метална бодликава жица, на улица Теодосија Паунов во Кочани, Д.Ј.(43) од Скопје, вработен во фирма од Скопје, се здобил со тешки телесни повреди.

По укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа Кочани, тој бил задржан на понатамошно лекување.

Извор://www.sudstvo.mk

Views: 113

Posted in Несреќи при работа.