Охриѓанец доживеал несреќа додека сечел дрва со моторна пила.

Вчера во 12.00 часот во Полициската станица Охрид, од  болницата „Св.Еразмо“ било пријавено дека кај нив бил донесен 44-годишниот Т.М. од село Горно Татеши, струшко, со повреди на главата. Додека сечел дрва со моторна пила на сопственото земјиште на место викано „Бегова земја-Рај“, му паднале гранки врз глава и се здобил со повреди. По укажаната помош тој бил задржан на лекување.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Превземено од:

Views: 98

Posted in Несреќи при работа.