Повреден камионџија на автопатот Велес – Скопје

Вчера околу 17.30 часoт на автопатот Велес – Скопје, после наплатната станица „Отовица“, Д.В.(27) од Скопје управувајќи камион „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки удрил во ограда.

По незгодата со возило на Итна помош Д.В. е пренесен во општата болница во Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

извор

Visits: 138

Posted in Несреќи при работа.