Повреден оид струен удар на работното место

Младо момче од Штип било зафатено од струен удар додека било на работа.

Во полициската станица во Штип вчера било пријавено дека во Клиничката Болница Штип бил донесен 18-годишниот С.Ј.(18) од село Парналија, Општина Карбинци кој истиот ден околу 22:45 часот додека бил на работа во фабрика во индустриската зона ,,Македонка,, во Штип , во близина на работната машина во мрежата за напојување со струја бил зафатен од струен удар. На С.Ј. му била укажана лекарска помош во Клиничка Болница-Штип.

ИЗВОР

Views: 119

Posted in Несреќи при работа.