ЗАГИНА ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК

   Во Полициската станица Струга денеска околу 09:30 часот  било пријавено дека во населба Елен Камен во Струга, при изведување градежни работи, со повреди се здобил Џ.А.(49) од Струга и како последица на тоа починал. Според пријавеното, додека работел, Џ.А. бил удрен од црево кое се откачило од пумпа за бетонирање. Се преземаат мерки за рачистување на случајот.

Несреќа -загина градежен работник

Visits: 145

Posted in Несреќи при работа.