Повреден градежен работник во Гостивар

Во полицијата вчера бил пријавен случај на повреден градежен работник.

На 10.02.2019 година околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен Е.Н.(49) од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел. По укажаната лекарска помош тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот, соопшти МВР.

Повреден градежен работник во Гостивар

Visits: 153

Posted in Несреќи при работа.