Тешко повреден при пад од трактор по непријатен судир

Од комплексот клиники „Мајка Тереза“ во вечерните часови на 26 февруари во полиција било пријавено дека кај нив со тешки повреди е донесен 23-годишен жител на струмичкото село Муртино.

Според пријавата, истиот ден околу 15 часот, 23-годишникот, управувајќи трактор во атарот на селото, удрил во земјен брег и паднал.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Извор

Views: 123

Posted in Несреќи при работа.