Повреден работник во Штип

Штипјанецот Е.Н.(64) бил тешко повреден вчера на пладне додека работел во кругот на фабрика во Штип.

Според полицијата, вчера во 13.05 часот во Полицијата Штип, од штипската болница било пријавено дека кај нив бил донесен Е.Н.(46) од Штип, кој дента во 12.30 часот при работа во кругот на фабрика на улицата Гоце Делчев во Штип се здобил со тешка повреда.

ИЗВОР: https://press24.mk/povreden-rabotni-vo-shtip

Views: 130

Posted in Несреќи при работа.