Повреден работник во печатница

На 01.04.2019 во 08.30 часот во Полициската станица Кочани, од Итна медицинска помош Кочани  било пријавено дека истиот ден кај нив со повреди бил донесен Е.Х.(53) од Кочани. Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи во печатница во Кочани.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кочани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

https://24info.mk

Views: 128

Posted in Несреќи при работа.