Градежник тешко повреден по пад од објект во изградба

Жител од скопското село Кондово бил тешко повреден откако паднал од објект во изградба, вчера во Гостивар.

Според полицијата, несреќата се случила околу 12 часот, на улицата Бранко Станоевиќ во Гостивар, во објкет сопственост на Х.С.(64) од Гостивар.

Додека С.Џ.(51) од село Кондово изведувал градежни работи паднал и се здобил со тешки повреди. По укажаната лекарска помош во Медицинскот центар во Гостивар, С.Џ. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото извршила увидна екипа од ПС Гостивар и се работи на целосно расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 130

Posted in Несреќи при работа and tagged , .