Кочанец почина во тракторска несреќа

Во кочанското село Спанчево во попладневните часови на 24 април загинал 61-годишен тракторист.

Како што информираат од МВР, тракторот што го управувал 61-годишникот се превртел, при што тој починал на самото место.

Увид извршила увидна екипа од полициската станица во Кочани, од каде што работат на расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 126

Posted in Несреќи при работа and tagged , .