Припадник на „Тигрите“ повреден во касарната Илинден

Припадник на единица за специјални задачи „Тигар“ е повреден од истрел на огнено оруже попладнево во касарната „Илинден“.

-Околу 15 часот пријавено е дека во касарната „Илинден“ полицискиот службеник З.М. при подготовка на оружјето за чистење го погодил полицискиот службеник Ц.А. кој бил во истата просторија. Ц.А. е префрлен во Клинички центар, потврдија од МВР.

Инцидентот се случил по вежбовни активности кога неколкумина полициски специјалци го чистеле своето отужје.

ЛИНК

Views: 116

Posted in Несреќи при работа.