Тешко повреден работник, паднал од први кат

Вчера во 10,30 часот на ул.„3-та Македонска ударна бригада“ во Куманово, додека Б.А. (31) од Куманово , вработен во приватна фирма, работел на објект во еден момент од засега непознати причини се лизнал и паднал од први кат на објектот при што се здобил со тешки телесни повреди.

Истиот бил пренесен во Општата болница Куманово, од каде, заради тежината на повредите бил префрлен во Ургентен центар во Скопје.

ЛИНК

Views: 104

Posted in Несреќи при работа.