Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, тешко повреден возачот

Товарно возило излетало од автопатот  Демир Капија – Миравци после тунелот кај месноста викана Јаворица“, синоќа околу 19.30 часот, при што тешко е повреден возачот, соопшти денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. 
-Се работи за товарно возило „волво” со скопски регистарски броеви, управувано од С.Ј. (37) од Скопје. Тешко повредениот возач бил упатен на лекување во комплексот клиники „Мајка Тереза” во Скопје, рече Додевски. 
Извршен е увид на местото на настанот.

Views: 129

Posted in Несреќи при работа.