Го поклопил камионот и починал

На 23.06.2019 во 12:30 часот било пријавено дека во с.Скудриње, починал И.Е.(57) од с.Скудриње откако бил поклопен од камион „Там“ (негова сопственост).

Камионот се придвижил откако претходно тој го паркирал со намера да истовари стока во касапница.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција.

Бизарна несреќа: Го поклопил камионот и починал

Views: 150

Posted in Несреќи при работа.