Грк физички нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

Грк вчера направил сообраќаен прекршок, па го истепал и полицаецот.

– На автопатот Велес-Неготино, кај с елото Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К.(44) од Грција физички нападнал полициски службеник. Лицето било лишено од слобода и задржано во Полициската станица Неготино за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Грк физички нападнал полицаец на автопатот Велес-Неготино

Views: 147

Posted in Несреќи при работа.