Работник тешко повреден додека поправал камион

Вчера во 12:00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на местото викано Црвени Брегови, во стовариште за песок, О.И.(61) од с.Селце, додека поправал камион се здобил со тешки телесни повреди и бил префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза’’.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Работник тешко повреден додека поправал камион

 

Views: 137

Posted in Несреќи при работа.