Работник тешко повреден на скопскиот аеродром

Вчера, во 23.50 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди бил донесен Б.Б. (29) од Скопје, вработен на Меѓународниот аеродром „Скопје“.

По преземените мерки, било утврдено дека околу 23 часот, додека извршувал работни задачи, добил тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

линк

Views: 96

Posted in Несреќи при работа.