Трагична несреќа со трактор во беровско: Едно лице почина

На излез од с.Двориште, беровско, С.Г.(47) од с.Двориште, управувајќи трактор, вчера околу 17.20 часот изгубил контрола и се превртел, по што удрил во дрво.

Во незгодата, на местото починал З.Ч.(50) од с.Двориште, додека В.Г.(46) од с.Двориште се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клинички центар Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на Полициската станица Берово.

ИЗВОР:

Visits: 151

Posted in Несреќи при работа and tagged , .