Загина тракторист во Долно Соње

Шеесет и двегодишен жител на скопското село Долно Соње, вчера, управувајќи трактор, кој влечел приклучно возило – цистерна, излегол од коловозот и се превртел.

Од добиените повреди И. Т. починал на местото на несреќата. Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.

Views: 135

Posted in Несреќи при работа.