Беровец повреден при сеча на дрва

Беровец повреден при сеча на дрва

Во Полициска станица Берово вчера вечерта било пријавено дека при сеча на дрва, на место викано „Градиштето“, во близина на Берово, со повреди се здобил Д.Р.(28) од Берово.

Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: https://kurir.mk/makedonija/hronika/berovec-povreden-pri-secha-na-drva/

Views: 160

Posted in Несреќи при работа.