Повреден работник од фабрика за мебел

Во Полициската станица Гостивар вчера во 10 часот било пријавено дека во Ургентен центар Гостивар бил донесен К.Ѓ.(27) од село Долно Седларце, гостиварско, кој се здобил со повреда при извршување на работни задачи во фирма за производство на мебел од Гостивар.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар заедно со инспектор за труд и заштита при работа.

https://republika.mk/vesti/crna-hronika/povreden-rabotnik-od-fabrika-za-mebel/

Views: 141

Posted in Несреќи при работа.