22-годишник се повредил при работа во млекара во Делчево

Вчера во 13.45 часот, во Полициска станица Делчево, било пријавено дека во здравствената установа „Гоце Делчев“ во Делчево бил донесен И.М.(22) од селото Звегор, Делчевско кој се здобил со повреда при работа во млекара во Делчево.

Увид на местото на настанот извршиле полициски службеници од Полициска станица Делчево.

ЛИНК

Visits: 125

Posted in Несреќи при работа.