ТЕШКО ПОВРЕДЕН ГРАДЕЖЕН РАБОТНИК

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен во градежна фирма додека извршувал работни задачи на објект на ул.Беласица паднал во дупка длабока 1,5 м. Со возило на итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ каде од лекар  му биле констатирани тешки телесни повреди.

На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот е запознаен трудов инспектор, информираат од МВР.

ИЗВОР

Views: 106

Posted in Несреќи при работа.