Работник повреден во фабрика во Кавадарци

Вчера околу 18.00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека П.Н.(23) од Кавадарци, при извршување на работни задачи во фабрика во Кавадарци, паднал и се повредил. Тој бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Кавадарци.

ИЗВОР

Views: 108

Posted in Несреќи при работа.