Починал работник во фабрика во Пробиштип

Вчера во 13 часот во Полициската станица Пробиштип, С.Т.(27) од Пробиштип пријавил дека при изведување градежни работи во фабрика во Пробиштип бил повреден М.С.(63) од селото Злетово и од здобиените повреди починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информира полицијата.

Views: 130

Posted in Несреќи при работа.