Гостиварец повреден при работа во кланица

На 14.04.2020 во 08.30 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентниот центар Гостивар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во кланица, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

ИЗВОР

Views: 156

Posted in Несреќи при работа.