Повреден градежник на Кеј 13 Ноември

На 17.05.2020 во 11.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен повреден И.М.(30) од с.Трновец, кратовско, кој изјавил дека се повредил во 10.30 часот при вршење на градежни работи во угостителски објект на ул.„Кеј 13 ти Ноември“.

Увид на место на настанот извршила екипа од СВР Скопје. За настанот бил запознаен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 236

Posted in Несреќи при работа.