Кичевец загина во несреќа при извршување на земјоделски активности

Вчера во 16:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека во с.Другово, кичевско, Ц.З.(54) од селото, додека извршувал работи на нива со мотокултиватор ја исекол ногата и од здобиените повреди починал на местото.
Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Views: 72

Posted in Несреќи при работа.