Повреден работник ангажиран на автопатот Кичево- Охрид

Педесет и пет годишниот Г.Т. од Кичево, вработен во ГП „Гранит“, вчера се здобил со повреди вршејќи градежни активности на автопатот во изградба Кичево-Охрид, кај мостот во атарот на село Добреноец, информира денеска портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски

По дадената неопходна медицинска помош во Општата болница во Кичево, соопшти Димовски, работникот е пуштен на домашно лекување.
Случајот е пријавен во Полициската станица Кичево вчера околу 14 часот.

Visits: 67

Posted in Несреќи при работа.