Тешко повреден градежен работник

На 17.09.2020 во 14.00 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен Б.Н.(56) од Кавадарци, кој се здобил со тешки телесни повреди при изведување на градежни работи на ул.„Битолска“ во Кавадарци.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци.

ЛИНК

Views: 64

Posted in Несреќи при работа.