Тракторист загина на Галичица

28-годишен тракторист го загубил животот вчера откако се превртел на Галичица. Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

Вчера околу 13.50 часот на шумски земјен пат на место викано „Буква М”, на планината Галичица, П.Р.(28) од Охрид, додека се движел со трактор, изгубил контрола, се превртел и починал на местотона незгодата, појаснуваат од полицијата.

Views: 56

Posted in Несреќи при работа.