Teшко повреден градежен работник во населба Илинден

Во попладневните часови на 13 октомври во скопската полиција било пријавено дека во комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки повреди бил донесен 59-годишниот В.С. од Скопје.

Според пријавеното, тој се повредил додека извeдувал градежни работи за фирма во скопската населба Илинден.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

ЛИНК

Visits: 51

Posted in Несреќи при работа.