Тешко повреден работник донесен на Клиника – истрагата покажала дека ГО ПОВРЕДИЛ КОЛЕГА

Вчера попладне, односно во 15: 20 часот од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив бил донесен А.Р., со тешки телесни повреди, здобиени додека бил на работа во фирма во Скопје.

По излегување на местото на настанот, од полициски службеници од СВР Скопје било констатирано дека А.Р. бил повреден од друг вработен во фирмата, М.С.(22) од с.Визбегово, Скопско. М.С. бил приведен и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ИЗВОР

Views: 64

Posted in Несреќи при работа.