Работник тешко повреден на објект на Водно

64-годишен скопјанец кој работел на објект на Водно се повредил на работното мести и префрлен бил во болница, информира МВР.

„Синоќа во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники ‘Мајка Тереза‘ со тешки телесни повреди бил донесен П.Ѓ.(64) од Скопје, кој се повредил извршувајќи работни задачи за фирма на објект на Водно. Полициски службеници од СВР Скопје извршиле увид на местото“, се наведува во соопштението.

ИЗВОР

Views: 70

Posted in Несреќи при работа.