Тешко повредени возач и медицинска сестра од кочанската Брза помош

Тешко повредени возач и медицинска сестра од кочанската Брза помош и пациент со корона во сообраќајка кај Крупиште

Сообраќајната несреќа се случила околу 9.30 часот на регионалниот пат Штип-Кочани кај селото Крупиште. Според полицискиот увид, дошло до судир меѓу камион, кој работи на изградба на експресниот пат, и возилото на Итната медицинска помош од Кочани.

ЛИНК

Views: 30

Posted in Несреќи при работа.