Тешко повреден градежен работник

На 31.08.2021 во СВР Скопје било пријавено дека во 16:45 часот во објект во изградба на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, Г.И.(28) од с.Порој, тетовско, додека извршувал работни задачи паднал и се здобил со тешки телесни поврди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје, а за настанот бил запознаен трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 22

Posted in Несреќи при работа.