Тешко повреден работник, откако поправал вентилатор во фабрика

На 04.09.2021 во 14,50 часот било пријавено дека во фабрика во с.Бистренци при извршување на работни задачи (поправка на вентилатор) Д.Б.(36) од с.Бистренци-Демир Капија се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во ЈЗУ Кавадарци за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот и известен бил Јавен обвинител.

ЛИНК

Views: 32

Posted in Несреќи при работа.