Повреден гостиварец при изведување градежни работи

Вчера (28 октомври) околу 16 часот и 20 минути во СВР Тетово пријавено е дека 36-годишниот гостиварец Б.З., изведувајќи градежни работи на објект во изградба на улица „Страхиња Симоновски“ во Гостивар се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ЛИНК

Views: 14

Posted in Несреќи при работа.