Почина градежник од кумановско, паднал од покрив на куќа

51-годишен градежен работник од кумановското село Облавце починал откако паднал од покривот на куќа на која работел, соопшти полицијата.

„На 23.11. 2021 во 14.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во населбата Перо Чичо, извршувајќи градежни работи на покривот од куќата, паднал М.К.(51) од село Облавце, општина Старо Нагоричане и починал на местото. Извршен бил увид, а од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт“, се вели во полицискиот билтен.

link

Visits: 39

Posted in Несреќи при работа.