Тинејџер тешко повреден при извршување работни задачи во работилница

На 22.05.2022 во 15:30 часот во Полициската станица Гази Баба, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ – Скопје било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен М.М.(19) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во работилница. Се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 6

Posted in Несреќи при работа.