Тешко повреден работник пренесен во гостиварската болница

Вчера (16 јуни) во 10 часот и 45 минути во СВР Тетово пријавено е дека 24 годишен жител на Неготино- Полошко, непосредно пред тоа, во фирма во селото Градец, во која работел, сe здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Увид извршилa екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

ЛИНК

Views: 37

Posted in Несреќи при работа.