Тешко повреден млад работник во Гази Баба

Тешко повреден млад скопјанец во несреќа која се случила вчера.

-На 04.07.2022 во 11.15 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен С.П.(28) од с.Петровец, скопско, соопшти полицијата.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека вршел работни задачи во фирма во кругот на МЗТ Скопје, на подрачјето на Гази Баба.

На местото на настанот излегле полициски службеници и Трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 6

Posted in Несреќи при работа.