Маж од Кочани тешко повреден додека работел

На 05.08.2022 во 22:40 часот во Полициската станица Виница, од Итна медицинска помош Виница било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен Д.И.(40) од Кочани.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во фирма во Виница.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а увид на местото извршиле екипа од ОВР Виница и трудов инспектор.

Се работи на расчистување на случајот.

Views: 11

Posted in Несреќи при работа.