Починал жител на скопско Огњанци, паднало врз него дрвото што го сечел

На 22.08.2022 околу 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с. Огњанци, општина Петровец, бил пронајден починат Б.Н.(59) од с.Огњанци.

Според пријавеното, врз него паднало дрво кое го сечел во негова нива.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

ЛИНК

Visits: 12

Posted in Несреќи при работа and tagged .